Vishay/Dale TNPW251288R7BEEG
TNPW251288R7BEEG picture photo
Mfg. Part Number
TNPW251288R7BEEG
Brief Description
RES SMD 88.7 OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW251288R7BEEG.pdf
Availability of TNPW251288R7BEEG
QUANTITY
TNPW251288R7BEEG Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW251288R7BEEG
Internal Part NumberEIS-TNPW251288R7BEEG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)88.7
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW251288R7BEEG
Related LinksTNPW2512, TNPW251288R7BEEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW251288R7BEEG Details Description
Related parts for TNPW251288R7BEEG
DIODE SCHOTTKY 150V 2A DO15 datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 20ppm 8pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 13 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 9KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
BOOM ASSEMBLY datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
FKC 2 5 HC/ 3-STF-5 08 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf