Bivar, Inc. TO-200-100
TO-200-100 picture photo
Mfg. Part Number
TO-200-100
Manufacturer
Product Category
Component Insulators, Mounts, Spacers
Brief Description
SPACER RECT GEN PURP 0.100"
Datasheet Download
TO-200-100.pdf
Availability of TO-200-100
QUANTITY
TO-200-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of TO-200-100
Internal Part NumberEIS-TO-200-100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyComponent Insulators, Mounts, Spacers
SeriesDISS-O-PADs®
TypeSpacer
ShapeRectangular
UsageGeneral Purpose - Axial, Radial
Material-
ColorNatural
FeaturesWash Away
Length0.190" (4.83mm)
Width0.095" (2.41mm)
Height0.100" (2.54mm)
Diameter - Outside-
Diameter - Inside-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TO-200-100
Related LinksTO-20, TO-200-100 Datasheet, Bivar, Inc. Distributor
TO-200-100 Details Description
Related parts for TO-200-100
FIXED IND 3.3UH 1.9A 32 MOHM SMD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 45MHZ RRO 14SO datasheet.pdf
IC TRANSLATOR LEVEL 8CH 20UCSP datasheet.pdf
POT 1K OHM 2W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
RES SMD 120 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 1.13K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf
RES 4.42K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
INCREMENTAL ENCODER datasheet.pdf
FUSE 80A 500V AC SIZE 0 NH datasheet.pdf