Eaton (formerly Cooper Bussmann) TPB-1000-E
TPB-1000-E picture photo
Mfg. Part Number
TPB-1000-E
Manufacturer
Product Category
Miscellaneous
Brief Description
TELECOM FUSE 1000AMP
Datasheet Download
TPB-1000-E.pdf
Availability of TPB-1000-E
QUANTITY
TPB-1000-E Order Process
Ship out your order
Specifications of TPB-1000-E
Internal Part NumberEIS-TPB-1000-E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Uncategorized
FamilyMiscellaneous
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TPB-1000-E
Related LinksTPB-1, TPB-1000-E Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
TPB-1000-E Details Description
Related parts for TPB-1000-E
SENSOR ACCELEROMETER 3-AXIS SMD datasheet.pdf
CIR BRKR THRMMAG 8A 480VAC 65VDC datasheet.pdf
CONN RECEPT 100POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 7 POS W/SOCKETS datasheet.pdf
IC TEMP SENS/SWITCH 65C 6LLP datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 50V C0G 1206 datasheet.pdf
RES 2K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS INLINE SKT datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 95MM datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf