Toshiba Semiconductor & Storage TPH12008NH,L1Q
TPH12008NH,L1Q picture photo
Mfg. Part Number
TPH12008NH,L1Q
Manufacturer
Product Category
FETs - Single
Brief Description
MOSFET N CH 80V 24A SOP
Datasheet Download
TPH12008NH,L1Q.pdf
Availability of TPH12008NH,L1Q
QUANTITY
TPH12008NH,L1Q Order Process
Ship out your order
Specifications of TPH12008NH,L1Q
Internal Part NumberEIS-TPH12008NH,L1Q
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductU-MOSⅧ-H MOSFETs
Standard Package1
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
Series-
PackagingCut Tape (CT)
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)80V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C24A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs12.3 mOhm @ 12A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id4V @ 300µA
Gate Charge (Qg) @ Vgs22nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds1900pF @ 40V
Power - Max48W
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-PowerVDFN
Supplier Device Package8-SOP Advance
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TPH12008NH,L1Q
Related LinksTPH1200, TPH12008NH,L1Q Datasheet, Toshiba Semiconductor & Storage Distributor
TPH12008NH,L1Q Details Description
Related parts for TPH12008NH,L1Q
IC DSP FIX PT 16-BIT 179-BGA datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 160A D2PAK-7 datasheet.pdf
RES SMD 30K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 0.8NH 800MA 80 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
RES SMD 910K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
Connector Socket 22 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SWITCH ROTARY KEYLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB datasheet.pdf
CRYSTAL 32.7680 KHZ 20.0PF SMD datasheet.pdf