Texas Instruments TPS3824-30DBVT
TPS3824-30DBVT picture photo
Mfg. Part Number
TPS3824-30DBVT
Brief Description
IC 2.63V SUPPLY MONITOR SOT23-5
Datasheet Download
TPS3824-30DBVT.pdf
Availability of TPS3824-30DBVT
QUANTITY
TPS3824-30DBVT Order Process
Ship out your order
Specifications of TPS3824-30DBVT
Internal Part NumberEIS-TPS3824-30DBVT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationSOT23, VSSOP Cu Wire 28/Jun/2013
Copper Wire Revision C 24/Sep/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package250
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive High/Active Low
Reset Timeout120 ms Minimum
Voltage - Threshold2.63V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TPS3824-30DBVT
Related LinksTPS3824, TPS3824-30DBVT Datasheet, Texas Instruments Distributor
TPS3824-30DBVT Details Description
Related parts for TPS3824-30DBVT
RES 73.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 2.5A 250VAC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 5100PF 5% 1.25KVDC RAD datasheet.pdf
CAP TANT 0.068UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
FPA/C DO 0.5M IC693MDL340 datasheet.pdf
CONN FPC TOP 25POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
INCREMENTAL ENCODER datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS PNL MNT SKT PCB datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB datasheet.pdf
IC RF PWR AMP 200W SOT1228B datasheet.pdf