AVX Corporation TPSC686K010R0100
TPSC686K010R0100 picture photo
Mfg. Part Number
TPSC686K010R0100
Brief Description
CAP TANT 68UF 10V 10% 2312
Datasheet Download
TPSC686K010R0100.pdf
Availability of TPSC686K010R0100
QUANTITY
TPSC686K010R0100 Order Process
Ship out your order
Specifications of TPSC686K010R0100
Internal Part NumberEIS-TPSC686K010R0100
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)100 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TPSC686K010R0100
Related LinksTPSC686K, TPSC686K010R0100 Datasheet, AVX Corporation Distributor
TPSC686K010R0100 Details Description
Related parts for TPSC686K010R0100
CAP FILM 0.062UF 2% 400VDC RAD datasheet.pdf
CONV DC/DC DUAL 5/3.3V OUT 50W datasheet.pdf
IC CNTRLR PWR SUP 28-SSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 15POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
MCU 1.8/5.5V 256KB 144LQFP datasheet.pdf
LED RED DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC FLASH 16MBIT 70NS 48TSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
RES 7.768K OHM 1/2W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
HDR 10POS 2.54MM datasheet.pdf