AVX Corporation TPSD107M010R0125
TPSD107M010R0125 picture photo
Mfg. Part Number
TPSD107M010R0125
Brief Description
CAP TANT 100UF 10V 20% 2917
Datasheet Download
TPSD107M010R0125.pdf
Availability of TPSD107M010R0125
QUANTITY
TPSD107M010R0125 Order Process
Ship out your order
Specifications of TPSD107M010R0125
Internal Part NumberEIS-TPSD107M010R0125
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)125 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TPSD107M010R0125
Related LinksTPSD107M, TPSD107M010R0125 Datasheet, AVX Corporation Distributor
TPSD107M010R0125 Details Description
Related parts for TPSD107M010R0125
RES SMD 23.7KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 28POS .100 DBL R/A PCB datasheet.pdf
IC REG BOOST TQFN datasheet.pdf
IC CPLD 2160MC 10.21NS 256FTBGA datasheet.pdf
CAP ARRAY 100PF 50V NP0 0508 datasheet.pdf
INDICATOR INCAND WHITE PANEL MNT datasheet.pdf
LED PANEL MOUNT INDICATOR BLUE datasheet.pdf
PICKING SENSOR LEADED 5M datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 30A WPAK datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
POWER MOD 3PH BRIDGE 110A MTK datasheet.pdf