AVX Corporation TPSD336M035H0300
TPSD336M035H0300 picture photo
Mfg. Part Number
TPSD336M035H0300
Brief Description
CAP TANT 33UF 35V 20% 2917
Datasheet Download
TPSD336M035H0300.pdf
Availability of TPSD336M035H0300
QUANTITY
TPSD336M035H0300 Order Process
Ship out your order
Specifications of TPSD336M035H0300
Internal Part NumberEIS-TPSD336M035H0300
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)300 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TPSD336M035H0300
Related LinksTPSD336M, TPSD336M035H0300 Datasheet, AVX Corporation Distributor
TPSD336M035H0300 Details Description
Related parts for TPSD336M035H0300
FIXED IND 12UH 10.9A 15 MOHM TH datasheet.pdf
IC SMART POWER MOD 1.5A SPM23-BA datasheet.pdf
IC BATTERY CHARGER CTRLR 28-QSOP datasheet.pdf
5M 24VDC LT EXT. CABLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 16A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
TVS DIODE 89.2VWM 158VC DO214AB datasheet.pdf
CONN HDR 46POS 0.100 T/H R/A datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 40A datasheet.pdf