Vishay Semiconductor/Diodes Division TPSMP39AHE3/84A
TPSMP39AHE3/84A picture photo
Mfg. Part Number
TPSMP39AHE3/84A
Brief Description
TVS DIODE 33.3VWM DO220AA
Datasheet Download
TPSMP39AHE3/84A.pdf
Availability of TPSMP39AHE3/84A
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TPSMP39AHE3/84A Order Process
Ship out your order
Specifications of TPSMP39AHE3/84A
Internal Part NumberEIS-TPSMP39AHE3/84A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
FamilyTVS - Diodes
SeriesAutomotive, AEC-Q101, PAR®, eSMP®
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)33.3V
Voltage - Breakdown (Min)37.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp53.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)7.4A
Power - Peak Pulse400W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsAutomotive
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 185°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TPSMP39AHE3/84A
Related LinksTPSMP39, TPSMP39AHE3/84A Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
TPSMP39AHE3/84A Details Description
Related parts for TPSMP39AHE3/84A
Crystal 4.0960MHz 50ppm 18pF 150 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SOJ, 2.60mm pitch datasheet.pdf
RES SMD 2.4K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 32POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
IC GATE OR 1CH 2-INP SOT-25 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.082UF 10% 520VDC RAD datasheet.pdf
BOX S STEEL 10.24"L X 10.24"W datasheet.pdf
FIXED IND 39NH 600MA 280 MOHM datasheet.pdf