AVX Corporation TPSW107M006R0150
TPSW107M006R0150 picture photo
Mfg. Part Number
TPSW107M006R0150
Brief Description
CAP TANT 100UF 6.3V 20% 2312
Datasheet Download
TPSW107M006R0150.pdf
Availability of TPSW107M006R0150
QUANTITY
TPSW107M006R0150 Order Process
Ship out your order
Specifications of TPSW107M006R0150
Internal Part NumberEIS-TPSW107M006R0150
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductTPS Capacitors
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)150 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeW
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TPSW107M006R0150
Related LinksTPSW107M, TPSW107M006R0150 Datasheet, AVX Corporation Distributor
TPSW107M006R0150 Details Description
Related parts for TPSW107M006R0150
BUZZ PIEZO CIRC 42.85MM PANEL datasheet.pdf
IC EXPANDABLE 5CH I2C HUB 20QSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 150V 83A D2PAK datasheet.pdf
IC REG SWITCHD CAP 5V 10WSON datasheet.pdf
RES SMD 21.5K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC NVSRAM 1MBIT 25NS 48SSOP datasheet.pdf
RND SPACER 0.032" NYLON 10.92MM datasheet.pdf
POT 100K OHM 1/20W CARBON LOG datasheet.pdf
SIGNAL CONDITIONING 1.96GHZ datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf