FFF TR05155100J0G
TR05155100J0G picture photo
Mfg. Part Number
TR05155100J0G
Brief Description
1000 TB WIR PRO 180D
Datasheet Download
TR05155100J0G.pdf
Availability of TR05155100J0G
QUANTITY
TR05155100J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of TR05155100J0G
Internal Part NumberEIS-TR05155100J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package60
Number of Levels1
Positions Per Level5
Pitch0.394" (10.00mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current20A
Voltage300V
Wire Gauge12-22 AWG
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - PlatingBrass - Tin Plated
Clamp Material - PlatingSteel - Zinc Plated
Screw Material - PlatingSteel - Zinc Plated
Torque - Screw0.27 Nm (2.4 Lb-In)
Screw ThreadM2.5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TR05155100J0G
Related LinksTR0515, TR05155100J0G Datasheet, FFF Distributor
TR05155100J0G Details Description
Related parts for TR05155100J0G
DIE SET FOR 8 CONT 8POS SHLD PLG datasheet.pdf
IC GATE XNOR 4CH 2-INP 14-DIP datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 8-DIP datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 9V OUT 2W datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 22-24 AWG 0.110" (2.79mm) Crimp datasheet.pdf
CONN HEADER 17POS R/A .156 GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
RES 0.01 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 15W datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
OSC TCXO 13.000MHZ CLP SNWV SMD datasheet.pdf