Vishay/Sprague TR3A226K010C1500
TR3A226K010C1500 picture photo
Mfg. Part Number
TR3A226K010C1500
Brief Description
CAP TANT 22UF 10V 10% 1206
Datasheet Download
TR3A226K010C1500.pdf
Availability of TR3A226K010C1500
QUANTITY
TR3A226K010C1500 Order Process
Ship out your order
Specifications of TR3A226K010C1500
Internal Part NumberEIS-TR3A226K010C1500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.5 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TR3A226K010C1500
Related LinksTR3A226K, TR3A226K010C1500 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TR3A226K010C1500 Details Description
Related parts for TR3A226K010C1500
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
RES SMD 66.5OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC 8STG SHFT/STOR BUS REG 16SOIC datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
INDUCTOR COMMON MODE 22mH VERT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 200 OHM 1% 5W datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG RED 500' datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf
Connector Header 32 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
POWER ADAPTER KIT datasheet.pdf
FUSE 250A 1000V 2XL PV BOLT-IN V datasheet.pdf