Vishay/Sprague TR3A226K6R3C1000
TR3A226K6R3C1000 picture photo
Mfg. Part Number
TR3A226K6R3C1000
Brief Description
CAP TANT 22UF 6.3V 10% 1206
Datasheet Download
TR3A226K6R3C1000.pdf
Availability of TR3A226K6R3C1000
QUANTITY
TR3A226K6R3C1000 Order Process
Ship out your order
Specifications of TR3A226K6R3C1000
Internal Part NumberEIS-TR3A226K6R3C1000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)1 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TR3A226K6R3C1000
Related LinksTR3A226K, TR3A226K6R3C1000 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TR3A226K6R3C1000 Details Description
Related parts for TR3A226K6R3C1000
CONN HEADER VERT 16POS .100 GOLD datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 600V 4A TO225AA datasheet.pdf
RES SMD 26.1K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN TERM BLK 18POS 5.08MM ANGLE datasheet.pdf
LED PNL MNT 125/250V GREEN datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 50V 20% BX 1805 datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf