Vishay/Sprague TR3B157K004C0400
TR3B157K004C0400 picture photo
Mfg. Part Number
TR3B157K004C0400
Brief Description
CAP TANT 150UF 4V 10% 1411
Datasheet Download
TR3B157K004C0400.pdf
Availability of TR3B157K004C0400
QUANTITY
TR3B157K004C0400 Order Process
Ship out your order
Specifications of TR3B157K004C0400
Internal Part NumberEIS-TR3B157K004C0400
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesConformal Coated Tantalum Capacitors
Molded Tantalum Surface Mount Capacitors
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated4V
ESR (Equivalent Series Resistance)400 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1411 (3528 Metric)
Size / Dimension0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)0.083" (2.11mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TR3B157K004C0400
Related LinksTR3B157K, TR3B157K004C0400 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TR3B157K004C0400 Details Description
Related parts for TR3B157K004C0400
OSC XO 19.6608MHZ HCMOS TTL PIN datasheet.pdf
OSC XO 125.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
RES 121K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
RES 11.3K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
SURGE PROT THYRIST 98V TELECOM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
38+38 DIL VERT PIN HDR datasheet.pdf
Connector Socket 26 Position 0.200" (5.08mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC DDR 512M 200MHZ 66TSOP datasheet.pdf
OSC MEMS 75.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
10-Bit, 40 MSPS, 3 V, 74 mW A/D Converter IC datasheet.pdf