Vishay/Sprague TR3C107M010C0200
TR3C107M010C0200 picture photo
Mfg. Part Number
TR3C107M010C0200
Brief Description
CAP TANT 100UF 10V 20% 2312
Datasheet Download
TR3C107M010C0200.pdf
Availability of TR3C107M010C0200
QUANTITY
TR3C107M010C0200 Order Process
Ship out your order
Specifications of TR3C107M010C0200
Internal Part NumberEIS-TR3C107M010C0200
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)200 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TR3C107M010C0200
Related LinksTR3C107M, TR3C107M010C0200 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TR3C107M010C0200 Details Description
Related parts for TR3C107M010C0200
CONN EDGECARD 110PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 34POS .100 DBL STR PCB datasheet.pdf
CAP FILM 50UF 10% 370VAC QC TERM datasheet.pdf
CAP CER 390PF 2KV X7R 1210 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 10POS PIN datasheet.pdf
RES 6.81 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 415MA 400 MOHM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB datasheet.pdf
CAP TANT POLY 10UF 6.3V 0805 datasheet.pdf