Vishay/Sprague TR3C336K010C0300
TR3C336K010C0300 picture photo
Mfg. Part Number
TR3C336K010C0300
Brief Description
CAP TANT 33UF 10V 10% 2312
Datasheet Download
TR3C336K010C0300.pdf
Availability of TR3C336K010C0300
QUANTITY
TR3C336K010C0300 Order Process
Ship out your order
Specifications of TR3C336K010C0300
Internal Part NumberEIS-TR3C336K010C0300
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)300 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.79mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TR3C336K010C0300
Related LinksTR3C336K, TR3C336K010C0300 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TR3C336K010C0300 Details Description
Related parts for TR3C336K010C0300
TRIMMER 500 OHM 0.3W TH datasheet.pdf
SENSOR 200PSI M10-1.0 6G .5-4.5V datasheet.pdf
RES SMD 57.6 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
ROUND SPACER #6 PVC 5/8" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
DIODE FRED 20V 200V D2PAK datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 10% 63VDC AXIAL datasheet.pdf
26500 15C 15#20 S PLUG SS LC datasheet.pdf
150UF 35V 8,2X11MM 85C 3000H datasheet.pdf