Vishay/Sprague TR3D157M004C0150
TR3D157M004C0150 picture photo
Mfg. Part Number
TR3D157M004C0150
Brief Description
CAP TANT 150UF 4V 20% 2917
Datasheet Download
TR3D157M004C0150.pdf
Availability of TR3D157M004C0150
QUANTITY
TR3D157M004C0150 Order Process
Ship out your order
Specifications of TR3D157M004C0150
Internal Part NumberEIS-TR3D157M004C0150
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated4V
ESR (Equivalent Series Resistance)150 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TR3D157M004C0150
Related LinksTR3D157M, TR3D157M004C0150 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TR3D157M004C0150 Details Description
Related parts for TR3D157M004C0150
CAP TANT 0.33UF 50V 10% RADIAL datasheet.pdf
CABLE D-SUB - AFU09B/AE09G/X datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
SENSOR AMP 5000PSI .5-4.5VDC OUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 CRP TERM W/LUBE TIN datasheet.pdf
RES 402 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5.3KV TRANS 4DIP datasheet.pdf
CABLE 19POS .100 JUMPER 6 INCH datasheet.pdf
AC/AC WALL MOUNT ADAPTER 20V 4W datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 30ppm 8pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf