TE Connectivity Raychem Circuit Protection TRF250-145USTP-B-0.5
TRF250-145USTP-B-0.5 picture photo
Mfg. Part Number
TRF250-145USTP-B-0.5
Brief Description
POLYSWITCH PTC RESET 0.145A HOLD
Datasheet Download
TRF250-145USTP-B-0.5.pdf
Availability of TRF250-145USTP-B-0.5
QUANTITY
TRF250-145USTP-B-0.5 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRF250-145USTP-B-0.5
Internal Part NumberEIS-TRF250-145USTP-B-0.5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileTE Connectivity PolySwitch Devices -- Another Geek Moment
Standard Package500
SeriesPolySwitch®
PackagingBulk
Voltage - Max250V
Current - Max3A
Current - Hold (Ih) (Max)120mA
Current - Trip (It)240mA
R Min/Max4.000 ~ 8.000 Ohm
Time to Trip1.5s
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRF250-145USTP-B-0.5
TRF250-145USTP-B-0.5 Details Description
Related parts for TRF250-145USTP-B-0.5
CONN EDGECARD 38POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 4.5-9VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 20A 1212-8 PPAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 22A 1.58 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 120 OHM 1% 2W 4525 datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 3.3K OHM 6SIP datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 35V 2915 datasheet.pdf