AVX Corporation TRJB156M010RRJ
TRJB156M010RRJ picture photo
Mfg. Part Number
TRJB156M010RRJ
Brief Description
CAP TANT 15UF 10V 20% 1210
Datasheet Download
TRJB156M010RRJ.pdf
Availability of TRJB156M010RRJ
QUANTITY
TRJB156M010RRJ Order Process
Ship out your order
Specifications of TRJB156M010RRJ
Internal Part NumberEIS-TRJB156M010RRJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)2.03 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3528 Metric)
Size / Dimension0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)0.083" (2.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeB
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRJB156M010RRJ
Related LinksTRJB156, TRJB156M010RRJ Datasheet, AVX Corporation Distributor
TRJB156M010RRJ Details Description
Related parts for TRJB156M010RRJ
RES SMD 470 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
IC TXRX CAN HS 8DSO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS IN-LINE datasheet.pdf
TV 99C 97#22D 2#8(QUAD) SKT RE datasheet.pdf
15000UF 10V 25X40 85C SI datasheet.pdf