AVX Corporation TRJB336M010RRJ
TRJB336M010RRJ picture photo
Mfg. Part Number
TRJB336M010RRJ
Brief Description
CAP TANT 33UF 10V 20% 1210
Datasheet Download
TRJB336M010RRJ.pdf
Availability of TRJB336M010RRJ
QUANTITY
TRJB336M010RRJ Order Process
Ship out your order
Specifications of TRJB336M010RRJ
Internal Part NumberEIS-TRJB336M010RRJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)1 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3528 Metric)
Size / Dimension0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)0.083" (2.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeB
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRJB336M010RRJ
Related LinksTRJB336, TRJB336M010RRJ Datasheet, AVX Corporation Distributor
TRJB336M010RRJ Details Description
Related parts for TRJB336M010RRJ
IC FLASH 1MBIT 90NS 32TSOP datasheet.pdf
TERMINAL PIN VINYL 16-14AWG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 150PF 2KV X7R 1812 datasheet.pdf
SENSOR 15PSI M10-1.25 6H .5-4.5V datasheet.pdf
CAP FILM 5600PF 20% 440VAC RAD datasheet.pdf
IC FIFO SYNC DUAL 512X9 64-TQFP datasheet.pdf
BOARD EEPROM CLICK datasheet.pdf
RES SMD 2.37K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 33UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf