Rohm Semiconductor TRR01MZPF1202
TRR01MZPF1202 picture photo
Mfg. Part Number
TRR01MZPF1202
Brief Description
RES SMD 12K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
TRR01MZPF1202.pdf
Availability of TRR01MZPF1202
QUANTITY
TRR01MZPF1202 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR01MZPF1202
Internal Part NumberEIS-TRR01MZPF1202
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR01MZPF1202
Related LinksTRR01M, TRR01MZPF1202 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR01MZPF1202 Details Description
Related parts for TRR01MZPF1202
CONN HEADER 48PS .100 DL R/A TIN datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 1.5KV X7R 2225 datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC BK INC K OS 750W datasheet.pdf
RES 383K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
OSC XO 125.000MHZ CMOS PC PIN datasheet.pdf
TVS DIODE 40VWM 64.5VC SMAJ datasheet.pdf
RES 350 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
SR BTS PC WW 19 ASY datasheet.pdf
COMPACT FLASH CARD PROGRAMMED datasheet.pdf
CAP FILM 1.2UF 10% 63VDC RAD datasheet.pdf