Rohm Semiconductor TRR01MZPF1873
TRR01MZPF1873 picture photo
Mfg. Part Number
TRR01MZPF1873
Brief Description
RES SMD 187K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
TRR01MZPF1873.pdf
Availability of TRR01MZPF1873
QUANTITY
TRR01MZPF1873 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR01MZPF1873
Internal Part NumberEIS-TRR01MZPF1873
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)187k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR01MZPF1873
Related LinksTRR01M, TRR01MZPF1873 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR01MZPF1873 Details Description
Related parts for TRR01MZPF1873
24-PIN TEST CLIP GOLD DIP .60" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 19.1 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 200V X7R 1812 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 175VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CABLE ASSEM .05" 26POS 12" datasheet.pdf
RES 48.7K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 215 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
RES SMD 402 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 5% 310VAC AXIAL datasheet.pdf