Rohm Semiconductor TRR01MZPF2203
TRR01MZPF2203 picture photo
Mfg. Part Number
TRR01MZPF2203
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 220K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
TRR01MZPF2203.pdf
Availability of TRR01MZPF2203
QUANTITY
TRR01MZPF2203 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR01MZPF2203
Internal Part NumberEIS-TRR01MZPF2203
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductTRR Series Sulfur Tolerant Chip Resistors
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTRR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR01MZPF2203
Related LinksTRR01M, TRR01MZPF2203 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR01MZPF2203 Details Description
Related parts for TRR01MZPF2203
JUMPER-H1505TR/A3048W/X 10" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENS 100PSI 22MM 7/16-20-2B 1-5V datasheet.pdf
3RD SPEED datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 2K EEPR 8SOIC datasheet.pdf
THERMISTORS-STANDARD GLASS PROBE datasheet.pdf
IC FPGA 70 I/O 84PLCC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf