Rohm Semiconductor TRR01MZPF6801
TRR01MZPF6801 picture photo
Mfg. Part Number
TRR01MZPF6801
Brief Description
RES SMD 6.8K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
TRR01MZPF6801.pdf
Availability of TRR01MZPF6801
QUANTITY
TRR01MZPF6801 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR01MZPF6801
Internal Part NumberEIS-TRR01MZPF6801
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.8k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR01MZPF6801
Related LinksTRR01M, TRR01MZPF6801 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR01MZPF6801 Details Description
Related parts for TRR01MZPF6801
RES SMD 210 OHM 0.02% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS STR datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ3 M20 datasheet.pdf
FIXED IND 10NH 475MA 210 MOHM datasheet.pdf
CABLE DUCT TRAPEZE BRACKET datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
762 TB SP CLA PARALLEL/T datasheet.pdf
SMA JK TO JK .085CFORM datasheet.pdf
CONN MICRO-D PLUG datasheet.pdf
S1DX POWER ONE SHOT 2 FORM C datasheet.pdf
PIN,PCB,SZ 8,ARINC-TRIAX datasheet.pdf
CAP FILM 2000VDC 0.033UF RADIAL datasheet.pdf