Rohm Semiconductor TRR01MZPF7870
TRR01MZPF7870 picture photo
Mfg. Part Number
TRR01MZPF7870
Brief Description
RES SMD 787 OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
TRR01MZPF7870.pdf
Availability of TRR01MZPF7870
QUANTITY
TRR01MZPF7870 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR01MZPF7870
Internal Part NumberEIS-TRR01MZPF7870
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)787
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR01MZPF7870
Related LinksTRR01M, TRR01MZPF7870 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR01MZPF7870 Details Description
Related parts for TRR01MZPF7870
Crystal 30.0000MHz 50ppm 18pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SOJ, 2.60mm pitch datasheet.pdf
PCB COPPER CLAD POS 12X12"2 SIDE datasheet.pdf
FERRITE BEAD 45 OHMS AXIAL LEAD datasheet.pdf
RES SMD 93.1K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY RTAN TIN 4POS datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
RES 100 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 0.8MM 50POS R/A AU SMD datasheet.pdf