Rohm Semiconductor TRR03EZPF1152
TRR03EZPF1152 picture photo
Mfg. Part Number
TRR03EZPF1152
Brief Description
RES SMD 11.5K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TRR03EZPF1152.pdf
Availability of TRR03EZPF1152
QUANTITY
TRR03EZPF1152 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR03EZPF1152
Internal Part NumberEIS-TRR03EZPF1152
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR03EZPF1152
Related LinksTRR03E, TRR03EZPF1152 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR03EZPF1152 Details Description
Related parts for TRR03EZPF1152
DIODE ZENER 7.5V 1W DO204AL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 12.7 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
RES 135 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
IC VIDEO ACCESSORY 64SBGA datasheet.pdf
RF PWR MOSFET 1000V 20A DIE datasheet.pdf