Rohm Semiconductor TRR03EZPF3480
TRR03EZPF3480 picture photo
Mfg. Part Number
TRR03EZPF3480
Brief Description
RES SMD 348 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TRR03EZPF3480.pdf
Availability of TRR03EZPF3480
QUANTITY
TRR03EZPF3480 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR03EZPF3480
Internal Part NumberEIS-TRR03EZPF3480
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)348
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR03EZPF3480
Related LinksTRR03E, TRR03EZPF3480 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR03EZPF3480 Details Description
Related parts for TRR03EZPF3480
FIXED IND 100UH 2.5A 80 MOHM TH datasheet.pdf
IC REG SWITCHD CAP 2.7V 8VSSOP datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZ8 PG29 datasheet.pdf
FUSE GLASS 2A 250VAC 125VDC 2AG datasheet.pdf
RES SMD 220K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS R/A 5MM datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 0.2 OHM 300W datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V +/-12V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100" datasheet.pdf