Rohm Semiconductor TRR03EZPF3651
TRR03EZPF3651 picture photo
Mfg. Part Number
TRR03EZPF3651
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 3.65K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TRR03EZPF3651.pdf
Availability of TRR03EZPF3651
QUANTITY
TRR03EZPF3651 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR03EZPF3651
Internal Part NumberEIS-TRR03EZPF3651
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductTRR Series Sulfur Tolerant Chip Resistors
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTRR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.65k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR03EZPF3651
Related LinksTRR03E, TRR03EZPF3651 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR03EZPF3651 Details Description
Related parts for TRR03EZPF3651
IC TRAC ANALOG SUPPORT 16-QSOP datasheet.pdf
IC FLASH 256MBIT 70NS 64FBGA datasheet.pdf
IC DGTL PWR CTRLR 40VQFN datasheet.pdf
FILTER - EMI/RFI datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 4KOHM GLASS PROBE datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA 3.0, Super Speed 9 Position Through Hole, Vertical datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE PIN datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 30ppm 18pF 200 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CAP CER 15PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf