Rohm Semiconductor TRR03EZPJ223
TRR03EZPJ223 picture photo
Mfg. Part Number
TRR03EZPJ223
Brief Description
RES SMD 22K OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
TRR03EZPJ223.pdf
Availability of TRR03EZPJ223
QUANTITY
TRR03EZPJ223 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR03EZPJ223
Internal Part NumberEIS-TRR03EZPJ223
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR03EZPJ223
Related LinksTRR03E, TRR03EZPJ223 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR03EZPJ223 Details Description
Related parts for TRR03EZPJ223
TRIMMER 10K OHM 0.25W PC PIN datasheet.pdf
AC LINE CORD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 250V QC TERM datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X32MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V SMINI3 datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 15UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
CONN HDR 8POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf