Rohm Semiconductor TRR10EZPF2210
TRR10EZPF2210 picture photo
Mfg. Part Number
TRR10EZPF2210
Brief Description
RES SMD 221 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TRR10EZPF2210.pdf
Availability of TRR10EZPF2210
QUANTITY
TRR10EZPF2210 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR10EZPF2210
Internal Part NumberEIS-TRR10EZPF2210
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)221
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR10EZPF2210
Related LinksTRR10E, TRR10EZPF2210 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR10EZPF2210 Details Description
Related parts for TRR10EZPF2210
FIXED IND 1.8UH 16A 3.9 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS 2MM R/A GOLD datasheet.pdf
IC A/D CONV SAMPLING 12BIT 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P6C R/A UNSHLD datasheet.pdf
IC MIXER 700MHZ-1GHZ DWN 20MCM datasheet.pdf
CONN TERM BLK CARD EDGE 10POS datasheet.pdf