Rohm Semiconductor TRR10EZPF4992
TRR10EZPF4992 picture photo
Mfg. Part Number
TRR10EZPF4992
Brief Description
RES SMD 49.9K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TRR10EZPF4992.pdf
Availability of TRR10EZPF4992
QUANTITY
TRR10EZPF4992 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR10EZPF4992
Internal Part NumberEIS-TRR10EZPF4992
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)49.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR10EZPF4992
Related LinksTRR10E, TRR10EZPF4992 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR10EZPF4992 Details Description
Related parts for TRR10EZPF4992
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 18V 11W datasheet.pdf
IC GATE NOR 3CH 3-INP 14-SOIC datasheet.pdf
IC FET BUS SWITCH QUAD 14TVSOP datasheet.pdf
FUSE AUTO 15A 58VDC BLADE MINI datasheet.pdf
TRANSFER TAPE VHB 2" X 5YD datasheet.pdf
RES 475 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 30POS SKT datasheet.pdf