Rohm Semiconductor TRR10EZPJ122
TRR10EZPJ122 picture photo
Mfg. Part Number
TRR10EZPJ122
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1.2K OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
TRR10EZPJ122.pdf
Availability of TRR10EZPJ122
QUANTITY
TRR10EZPJ122 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR10EZPJ122
Internal Part NumberEIS-TRR10EZPJ122
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductTRR Series Sulfur Tolerant Chip Resistors
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTRR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.2k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR10EZPJ122
Related LinksTRR10E, TRR10EZPJ122 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR10EZPJ122 Details Description
Related parts for TRR10EZPJ122
FIXED IND 150UH 6.3A 46 MOHM TH datasheet.pdf
RES SMD 86.6K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC D-TYPE LATCH SGL 3-ST 20TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 6.81 OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 32QFN datasheet.pdf
RES SMD 453 OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
CONNECTOR RECEPT 400A datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CAP CER 3.6PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
OSC XO 25.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf