Rohm Semiconductor TRR18EZPF24R9
TRR18EZPF24R9 picture photo
Mfg. Part Number
TRR18EZPF24R9
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 24.9 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TRR18EZPF24R9.pdf
Availability of TRR18EZPF24R9
QUANTITY
TRR18EZPF24R9 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR18EZPF24R9
Internal Part NumberEIS-TRR18EZPF24R9
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductTRR Series Sulfur Tolerant Chip Resistors
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTRR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.9
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR18EZPF24R9
Related LinksTRR18E, TRR18EZPF24R9 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR18EZPF24R9 Details Description
Related parts for TRR18EZPF24R9
Connector Receptacle 12 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
PROBE EXTENDED LENGTH RED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 5.8V 75MA SOT23-5 datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CABLE 5POS STRAIGHT SOCKET 5M datasheet.pdf
RES 475 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 1/4 BK 25X4' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156" datasheet.pdf
IC SDRAM 256M 133MHZ 90BGA datasheet.pdf