Texas Instruments TRS3222ECDBR
TRS3222ECDBR picture photo
Mfg. Part Number
TRS3222ECDBR
Manufacturer
Product Category
Interface - Drivers, Receivers, Transceivers
Brief Description
IC MULTICH RS232 DVR/RCVR 20SSOP
Datasheet Download
TRS3222ECDBR.pdf
Availability of TRS3222ECDBR
QUANTITY
TRS3222ECDBR Order Process
Ship out your order
Specifications of TRS3222ECDBR
Internal Part NumberEIS-TRS3222ECDBR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyInterface - Drivers, Receivers, Transceivers
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTransceiver
ProtocolRS232
Number of Drivers/Receivers2/2
DuplexFull
Receiver Hysteresis300mV
Data Rate500kbps
Voltage - Supply3 V ~ 5.5 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case20-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Supplier Device Package20-SSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRS3222ECDBR
Related LinksTRS322, TRS3222ECDBR Datasheet, Texas Instruments Distributor
TRS3222ECDBR Details Description
Related parts for TRS3222ECDBR
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V D2PAK datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" SR STRAIGHT datasheet.pdf
POT 1K OHM 3W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
CONN RCPT 20 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 820 OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.21 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 3POS SKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
XCEDE LEFT 4PVH 6COL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .125" datasheet.pdf
2200UF 12V 18X40 105C RAD datasheet.pdf