CTS Electronic Components TS036F23CDT
TS036F23CDT picture photo
Mfg. Part Number
TS036F23CDT
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 3.579545 MHZ
Datasheet Download
TS036F23CDT.pdf
Availability of TS036F23CDT
QUANTITY
TS036F23CDT Order Process
Ship out your order
Specifications of TS036F23CDT
Internal Part NumberEIS-TS036F23CDT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesATSSMTS
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency3.579545MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)150 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.437" L x 0.190" W (11.10mm x 4.83mm)
Height0.142" (3.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TS036F23CDT
Related LinksTS036, TS036F23CDT Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
TS036F23CDT Details Description
Related parts for TS036F23CDT
IC DVR/RCVR RS232 ESD 24SSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 94VWM 152VC SMB datasheet.pdf
OSC VCXO 5.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
MOSFET RF SOT426 D2PAK datasheet.pdf
IC CONV TRUE RMS-DC LP 20LFCSP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 11 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 50V X5R 1206 datasheet.pdf
IC OSC CLOCK 150MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .125" datasheet.pdf