CTS Electronic Components TS221F33CDT
TS221F33CDT picture photo
Mfg. Part Number
TS221F33CDT
Brief Description
CRYSTAL 22.118400 MHZ
Datasheet Download
TS221F33CDT.pdf
Availability of TS221F33CDT
QUANTITY
TS221F33CDT Order Process
Ship out your order
Specifications of TS221F33CDT
Internal Part NumberEIS-TS221F33CDT
TypeMHz Crystal
Frequency22.1184MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)30 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.437" L x 0.190" W (11.10mm x 4.83mm)
Height0.142" (3.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TS221F33CDT
Related LinksTS221, TS221F33CDT Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
TS221F33CDT Details Description
Related parts for TS221F33CDT
RES 82.5K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANSISTOR 4DIP datasheet.pdf
CONN SCKT BACKPLATE FOR LGA1156 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
RES 3.3K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
IC MUX ANLG 8CH W/LATCH 20PLCC datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CONTACT SKT CRIMP 20-22 AWG GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 33VWM 63.3VC DO-218AB datasheet.pdf
6.5MM WTB RCPT HSE PBTP BWN 2CKT datasheet.pdf