TE Connectivity Raychem Cable Protection TSK-254254-10-9
TSK-254254-10-9 picture photo
Mfg. Part Number
TSK-254254-10-9
Manufacturer
Product Category
Labels, Labeling
Brief Description
LABEL ID PRODUCTS
Datasheet Download
TSK-254254-10-9.pdf
Availability of TSK-254254-10-9
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TSK-254254-10-9 Order Process
Ship out your order
Specifications of TSK-254254-10-9
Internal Part NumberEIS-TSK-254254-10-9
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20,000
Category Computers, Office - Components, Accessories
FamilyLabels, Labeling
SeriesTSK
Packaging10000 per Roll
TypeLabel
Label TypeDie-Cut
Label Size1.00" x 1.00" (25.4mm x 25.4mm)
MaterialPolyimide
ColorWhite
For Use With/Related ProductsThermal Transfer Printer
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSK-254254-10-9
TSK-254254-10-9 Details Description
Related parts for TSK-254254-10-9
MOD PWR ENTRY 2PL 1.5MM PNL SNAP datasheet.pdf
IC HEX INVERTER 14-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 600KSPS 28-VQFN datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE W/PIN datasheet.pdf
CBL 40POS 0.5MM JMPR TYPE A 1' datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
RES SMD 62 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.3V datasheet.pdf
CAP CER 47PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf