TDK Corporation TSL0709RA-220K1R3-PF
TSL0709RA-220K1R3-PF picture photo
Mfg. Part Number
TSL0709RA-220K1R3-PF
Brief Description
FIXED IND 22UH 1.3A 86 MOHM TH
Datasheet Download
TSL0709RA-220K1R3-PF.pdf
Availability of TSL0709RA-220K1R3-PF
QUANTITY
TSL0709RA-220K1R3-PF Order Process
Ship out your order
Specifications of TSL0709RA-220K1R3-PF
Internal Part NumberEIS-TSL0709RA-220K1R3-PF
Material - Core-
Inductance22µH
Tolerance±10%
Current Rating1.3A
Current - Saturation1.4A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)86 mOhm Max
Q @ Freq20 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant12MHz
Operating Temperature-20°C ~ 85°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.303" Dia (7.70mm)
Height - Seated (Max)0.378" (9.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSL0709RA-220K1R3-PF
Related LinksTSL0709RA-, TSL0709RA-220K1R3-PF Datasheet, TDK Corporation Distributor
TSL0709RA-220K1R3-PF Details Description
Related parts for TSL0709RA-220K1R3-PF
SWITCH ROCKER SPDT 16A 125V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 2POS 5.08MM datasheet.pdf
CAP CER 3.2PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONN RCPT 56POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CAP TANT 180UF 5% 10V AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SR BTS PC FT 4 ASY C datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 22POS CABLE PIN datasheet.pdf