TDK Corporation TSL0808RA-330K1R4-PF
TSL0808RA-330K1R4-PF picture photo
Mfg. Part Number
TSL0808RA-330K1R4-PF
Brief Description
FIXED IND 33UH 1.4A 92 MOHM TH
Datasheet Download
TSL0808RA-330K1R4-PF.pdf
Availability of TSL0808RA-330K1R4-PF
QUANTITY
TSL0808RA-330K1R4-PF Order Process
Ship out your order
Specifications of TSL0808RA-330K1R4-PF
Internal Part NumberEIS-TSL0808RA-330K1R4-PF
Material - Core-
Inductance33µH
Tolerance±10%
Current Rating1.4A
Current - Saturation1.4A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)92 mOhm Max
Q @ Freq20 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant8MHz
Operating Temperature-20°C ~ 85°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.335" Dia (8.50mm)
Height - Seated (Max)0.346" (8.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSL0808RA-330K1R4-PF
Related LinksTSL0808RA-, TSL0808RA-330K1R4-PF Datasheet, TDK Corporation Distributor
TSL0808RA-330K1R4-PF Details Description
Related parts for TSL0808RA-330K1R4-PF
SSR OCMOS FET 90MA NO 6-SMD datasheet.pdf
RES SMD 340 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf