TDK Corporation TSL0808RA-472JR13-PF
TSL0808RA-472JR13-PF picture photo
Mfg. Part Number
TSL0808RA-472JR13-PF
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 4.7MH 130MA 12.2 OHM
Datasheet Download
TSL0808RA-472JR13-PF.pdf
Availability of TSL0808RA-472JR13-PF
QUANTITY
TSL0808RA-472JR13-PF Order Process
Ship out your order
Specifications of TSL0808RA-472JR13-PF
Internal Part NumberEIS-TSL0808RA-472JR13-PF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesTSL
PackagingCut Tape (CT)
Type-
Material - Core-
Inductance4.7mH
Tolerance±5%
Current Rating130mA
Current - Saturation150mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)12.2 Ohm Max
Q @ Freq50 @ 252kHz
Frequency - Self Resonant680kHz
Operating Temperature-20°C ~ 85°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.335" Dia (8.50mm)
Height - Seated (Max)0.346" (8.80mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSL0808RA-472JR13-PF
Related LinksTSL0808RA-, TSL0808RA-472JR13-PF Datasheet, TDK Corporation Distributor
TSL0808RA-472JR13-PF Details Description
Related parts for TSL0808RA-472JR13-PF
RES 4.53K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 698 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 18-75VIN 12VOUT datasheet.pdf
RES SMD 2.4K OHM 5% 2W 2512 datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 2700K 2SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
FIXED IND 160UH 230MA 6.4 OHM datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 18POS GOLD datasheet.pdf