TDK Corporation TSL1112RA-680K1R6-PF
TSL1112RA-680K1R6-PF picture photo
Mfg. Part Number
TSL1112RA-680K1R6-PF
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 68UH 1.6A 130 MOHM TH
Datasheet Download
TSL1112RA-680K1R6-PF.pdf
Availability of TSL1112RA-680K1R6-PF
QUANTITY
TSL1112RA-680K1R6-PF Order Process
Ship out your order
Specifications of TSL1112RA-680K1R6-PF
Internal Part NumberEIS-TSL1112RA-680K1R6-PF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesTSL
PackagingCut Tape (CT)
Type-
Material - Core-
Inductance68µH
Tolerance±10%
Current Rating1.6A
Current - Saturation1.9A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)130 mOhm Max
Q @ Freq20 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant4.7MHz
Operating Temperature-20°C ~ 85°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.441" Dia (11.20mm)
Height - Seated (Max)0.492" (12.50mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSL1112RA-680K1R6-PF
Related LinksTSL1112RA-, TSL1112RA-680K1R6-PF Datasheet, TDK Corporation Distributor
TSL1112RA-680K1R6-PF Details Description
Related parts for TSL1112RA-680K1R6-PF
TERM BLOCK PCB 5.08MM 24POS OR datasheet.pdf
BOOK - TRILOGY OF INDUCTORS datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 2A D2PAK datasheet.pdf
CONN CAP 12PS MINI-U-MNL BLUE datasheet.pdf
CONV DC/DC +/-5V +/-1500MA DIP datasheet.pdf
RES 255K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET 0.12A datasheet.pdf
CONN INSERT 17POS PIN datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 18POS DUAL SMD datasheet.pdf