Spectra Symbol TSP-L-0050-103-1%-RL
TSP-L-0050-103-1%-RL picture photo
Mfg. Part Number
TSP-L-0050-103-1%-RL
Brief Description
SENSOR THINPOT 10K OHM 50MM
Datasheet Download
TSP-L-0050-103-1%-RL.pdf
Availability of TSP-L-0050-103-1%-RL
QUANTITY
TSP-L-0050-103-1%-RL Order Process
Ship out your order
Specifications of TSP-L-0050-103-1%-RL
Internal Part NumberEIS-TSP-L-0050-103-1%-RL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Rotation Angle - Electrical, Mechanical-
Linear Range0 ~ 50.00mm (0 ~ 1.97")
Actuator TypeFlexible Membrane - Linear
Linearity±1%
Resistance (Ohms)10k
Resistance Tolerance±20%
Termination StyleConnector
Operating Temperature-40°C ~ 50°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSP-L-0050-103-1%-RL
Related LinksTSP-L-0050, TSP-L-0050-103-1%-RL Datasheet, Spectra Symbol Distributor
TSP-L-0050-103-1%-RL Details Description
Related parts for TSP-L-0050-103-1%-RL
CAP FILM 0.33UF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 11POS datasheet.pdf