Spectra Symbol TSP-L-0300-103-1%-RH
TSP-L-0300-103-1%-RH picture photo
Mfg. Part Number
TSP-L-0300-103-1%-RH
Brief Description
SENSOR THINPOT 10K OHM 300MM
Datasheet Download
TSP-L-0300-103-1%-RH.pdf
Availability of TSP-L-0300-103-1%-RH
QUANTITY
TSP-L-0300-103-1%-RH Order Process
Ship out your order
Specifications of TSP-L-0300-103-1%-RH
Internal Part NumberEIS-TSP-L-0300-103-1%-RH
Rotation Angle - Electrical, Mechanical-
Linear Range0 ~ 300.00mm (0 ~ 11.81")
Actuator TypeFlexible Membrane - Linear
Linearity±1%
Resistance (Ohms)10k
Resistance Tolerance±20%
Termination StyleConnector
Operating Temperature-40°C ~ 50°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSP-L-0300-103-1%-RH
Related LinksTSP-L-0300, TSP-L-0300-103-1%-RH Datasheet, Spectra Symbol Distributor
TSP-L-0300-103-1%-RH Details Description
Related parts for TSP-L-0300-103-1%-RH
IC FPGA 158 I/O 240HQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC DETECT/REG 400MA 2.5V SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 12.7K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 8.1PF 50V R2H 0603 datasheet.pdf
RES SMD 75K OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
POE GIGA MCBASIC TX/LX-CWDM-SM datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 50V 1.5A SOT89-3 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 15A 125V datasheet.pdf