| Internal Part Number | EIS-TSW-105-06-S-S | |
| Number of Positions | 5 | |
| Number of Positions Loaded | All | |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) | |
| Number of Rows | 1 | |
| Row Spacing | - | |
| Contact Mating Length | 0.105" (2.67mm) | |