Samtec, Inc. TSW-112-25-G-S-RA
TSW-112-25-G-S-RA picture photo
Mfg. Part Number
TSW-112-25-G-S-RA
Brief Description
CONN HADER T/H RA 12 POS
Datasheet Download
TSW-112-25-G-S-RA.pdf
Availability of TSW-112-25-G-S-RA
QUANTITY
TSW-112-25-G-S-RA Order Process
Ship out your order
Specifications of TSW-112-25-G-S-RA
Internal Part NumberEIS-TSW-112-25-G-S-RA
SeriesTSW
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions12
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.320" (8.13mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSW-112-25-G-S-RA
Related LinksTSW-112-, TSW-112-25-G-S-RA Datasheet, Samtec, Inc. Distributor
TSW-112-25-G-S-RA Details Description
Related parts for TSW-112-25-G-S-RA
KIT W/IRU3046 DUAL PWM LDO CTRLR datasheet.pdf
FUSE GLASS 2.5A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 4.75K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 1.8432MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
AC DRV,240V 1PH,2HP 1.5KW CT datasheet.pdf
RES 350 OHM 0.6W 0.02% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 1.9PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 160V T/H datasheet.pdf