Samtec, Inc. TSW-114-14-L-S
TSW-114-14-L-S picture photo
Mfg. Part Number
TSW-114-14-L-S
Brief Description
CONN HEADER 14POS .100" SGL GOLD
Datasheet Download
TSW-114-14-L-S.pdf
Availability of TSW-114-14-L-S
QUANTITY
TSW-114-14-L-S Order Process
Ship out your order
Specifications of TSW-114-14-L-S
Internal Part NumberEIS-TSW-114-14-L-S
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions14
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.320" (8.13mm)
Mounting TypeThrough Hole
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSW-114-14-L-S
Related LinksTSW-114, TSW-114-14-L-S Datasheet, Samtec, Inc. Distributor
TSW-114-14-L-S Details Description
Related parts for TSW-114-14-L-S
RES 169 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 120MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 1.02K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 12MHZ 16SOIC datasheet.pdf
RES 6.49K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SHEET POLMR RES 210X914.4MM RECT datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 5W SMBG datasheet.pdf
DIODE ZENER 17V 3W DO204AL datasheet.pdf
RES 20 OHM 1W 0.05% RADIAL datasheet.pdf