Samtec, Inc. TSW-125-23-T-S
TSW-125-23-T-S picture photo
Mfg. Part Number
TSW-125-23-T-S
Brief Description
CONN HEADER 25POS .100" SNGL TIN
Datasheet Download
TSW-125-23-T-S.pdf
Availability of TSW-125-23-T-S
QUANTITY
TSW-125-23-T-S Order Process
Ship out your order
Specifications of TSW-125-23-T-S
Internal Part NumberEIS-TSW-125-23-T-S
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions25
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Features-
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSW-125-23-T-S
Related LinksTSW-125, TSW-125-23-T-S Datasheet, Samtec, Inc. Distributor
TSW-125-23-T-S Details Description
Related parts for TSW-125-23-T-S
POLYSWITCH PTC RESET 4A HLD T/R datasheet.pdf
MINI MLC 7POS CAP HSG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
RES 16.7K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE GLASS 3.15A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONVERGENT REFLCT R2 BEND RADIUS datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS INLINE SKT CRIMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf