Samtec, Inc. TSW-146-26-L-S
TSW-146-26-L-S picture photo
Mfg. Part Number
TSW-146-26-L-S
Brief Description
CONN HEADER 46POS .100" SGL GOLD
Datasheet Download
TSW-146-26-L-S.pdf
Availability of TSW-146-26-L-S
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TSW-146-26-L-S Order Process
Ship out your order
Specifications of TSW-146-26-L-S
Internal Part NumberEIS-TSW-146-26-L-S
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions46
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSW-146-26-L-S
Related LinksTSW-146, TSW-146-26-L-S Datasheet, Samtec, Inc. Distributor
TSW-146-26-L-S Details Description
Related parts for TSW-146-26-L-S
RES SMD 133K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN PLUG DIP 26 POS .100 IDC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.032" NYLON 8MM datasheet.pdf
CABLE STR MALE-R/A FMAL 3POS 3' datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SIDE datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS STR datasheet.pdf
15 POS WATER RES HOOD LONG SCR datasheet.pdf
CONN RCPT 28POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf