Samtec, Inc. TSW-147-23-G-S
TSW-147-23-G-S picture photo
Mfg. Part Number
TSW-147-23-G-S
Brief Description
CONN HEADER 47POS .100" SGL GOLD
Datasheet Download
TSW-147-23-G-S.pdf
Availability of TSW-147-23-G-S
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TSW-147-23-G-S Order Process
Ship out your order
Specifications of TSW-147-23-G-S
Internal Part NumberEIS-TSW-147-23-G-S
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions47
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSW-147-23-G-S
Related LinksTSW-147, TSW-147-23-G-S Datasheet, Samtec, Inc. Distributor
TSW-147-23-G-S Details Description
Related parts for TSW-147-23-G-S
HANDTOOL CRIMPER DF20 22-26 AWG datasheet.pdf
CONN D-SUB RECEPT 109 MIX 5C5 datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS STRGHT PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
MINI ENCLOSED SWES 914CETOP datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
RES 324K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 200V SCREW datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf