Samtec, Inc. TSW-148-23-T-S
TSW-148-23-T-S picture photo
Mfg. Part Number
TSW-148-23-T-S
Brief Description
CONN HEADER 48POS .100" SNGL TIN
Datasheet Download
TSW-148-23-T-S.pdf
Availability of TSW-148-23-T-S
QUANTITY
TSW-148-23-T-S Order Process
Ship out your order
Specifications of TSW-148-23-T-S
Internal Part NumberEIS-TSW-148-23-T-S
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions48
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Features-
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSW-148-23-T-S
Related LinksTSW-148, TSW-148-23-T-S Datasheet, Samtec, Inc. Distributor
TSW-148-23-T-S Details Description
Related parts for TSW-148-23-T-S
CONN PLUG IDC 50POS DIP TIN KINK datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 44VC SOD323 datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 200V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
UNIVERSAL SAFETY MAT DEMO KIT datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 853MA 110 MOHM datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 28V 110W datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12.7MM XCUT datasheet.pdf
RES SMD 24M OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf